Google почав тестувати mobile-first-індекс

Компанія Google офіційно повідомила про запуск тестування індексу mobile-first. В компанії зазначають, що більшість користувачів здійснюють пошук в Google саме з мобільних пристроїв. Проте системи ранжування щоб визначити релевантність сайту й досі спочатку оцінюють десктопну версію.

Через це можуть виникати проблеми, наприклад у випадку, коли мобільна версія містить менше контенту, ніж десктопна (виходить, що алгоритм порадив користувачу нерелевантну сторінку, оскільки мобільна версія не оцінювалась). У зв’язку з цим, компанія і запускає тестування індексу mobile-first, тобто в ході тестів на релевантність  будуть оцінюватись саме мобільні версії сайтів.

«Щоб зробити нашу видачу кориснішою, ми почали експериментувати з mobile-first-індексом. І хоча наш пошуковий індекс залишатиметься єдиним для веб-сайтів і додатків, наші алгоритми з часом в основному оцінюватимуть саме мобільну версію контенту сайту для ранжування його сторінок» – повідомляє компанія.

Спочатку експеримент впродовж кількох місяців буде проводитись в незначному масштабі, на невеликій вибірці користувачів. Після цього такий спосіб індексації запустять по всьому світу.

Що в такому випадку робити власникам сайтів? Якщо ваш сайт з адаптивним дизайном чи динамічним показом, де основний контент і розмітка ідентичні як для мобільних пристроїв, так і для десктопів – робити нічого не потрібно.

Якщо ж конфігурація вашого сайту передбачає відмінності в контенті і розмітці для користувачів різних платформ, тоді потрібно внести певні зміни:

  • Впевніться, що ви використовуєте структуровану розмітку в обидвох версіях сайту.
  • Перевірити ідентичність розмітки у різних версіях можна з використанням інструменту перевірки структурованих даних від Google.
  • Додаючи структуровані дані в мобільну версію, уникайте великих об’ємів розмітки, нерелевантної специфічному вмісту кожного документу.
  • Використовуйте інструмент txt testing tool, щоб перевірити чи доступна ваша мобільна сторінка для Googlebot.
  • Не потрібно вносити зміни в канонічні URL. Google буде враховувати ці атрибути як і раніше.

І ще кілька порад:

  • Якщо ви верифікували тільки десктопну версію сайту в Search Console, варто додати і верифікувати мобільну версію.
  • Якщо у вас тільки десктопний сайт, Google буде його індексувати переглядаючи його з мобільного агента.
  • Якщо ви створюєте мобільну версію сайта, пам’ятайте, що функціональний сайт, орієнтований на десктопи – це краще, ніж незрозуміла, неповна чи неробоча мобільна версія. Запускайте мобільну версію лише тоді, коли вона повністю готова.
просування 07.11.2016