Посилання досі важливі для просування в Google

Лінки залишаються значним фактором ранжування для пошукових алгоритмів Google. В результаті чергового дослідження такий висновок зробив Ерік Ендж, аналітик Stone Temple Consulting.

Раніше про значний вплив на ранжування заявляли експерти Moz і Searchmetrics. Однак вони зазначали, що цей вплив поступово зменшується:

1-posylannya-dosi-vazhlyvi-dlya-prosuvannya-v-google

Дослідження Stone Temple Consulting доводить, що влив цього фактору на просування сайтів в Google значно більший, ніж оцінювали раніше, і про його зменшення мова не йде.

При проведенні аналізу брались до уваги комерційні запити з високою конкуренцією, низькочастотні комерційні запити, а також інформаційні запити.

Як видно з графіків, вплив посилань на позиції сайту в пошуковій видачі значно більший, аніж значення авторитетності домена і навіть значення авторитетності сторінки:

2-posylannya-dosi-vazhlyvi-dlya-prosuvannya-v-google

Результати цього дослідження демонструють високу кореляцію між ТОП-позиціями документів в SERP Google і кількістю та якістю посилань, які ведуть на ці сторінки. В ході дослідження вивчався вплив лінків на позиції 6 тис. сторінок в ТОП-50 результатів видачі Google. Для забезпечення точності – експерти застосовували 3 різні статистичні моделі.

Основний висновок проведеного дослідження полягає в тому, що на сьогодні алгоритми ранжування Google продовжують розвиватись, а на переходи з органічної видачі впливає ряд факторів і їх сукупність.

Найбільш помітні тренди пошуку такі:

  • – Сайти нерухомості просуваються в платному пошуку;
  • – В SERP з’являється все більше контенту з альтернативних джерел (YouTube, пошук за зображеннями та ін.) ;
  • – На деяких SERP розміщують менше десятка результатів;
  • – Найменше посилання впливають на ранжування локальних результатів видачі, статей і запитів, які потребують уточнення.

Менше 10 результатів видачі в SERP високо ранжуються за рахунок інших факторів і слабо залежать від посилань, хоча стверджувати що лінки не зіграли жодного вливу – не можна.

Отримана статистика ще раз підкреслює вагомість лінкбілдінгу для інтернет-маркетологів.

Ознайомитись з повною версією проведеного дослідження ви можете за посиланням.

просування 01.11.2016