Як вибрати домен: 4 поради

Вибір домену для сайту – не така вже й тривіальна задача, як може здатися на перший погляд. Якщо ви створюєте сайт не «просто так, щоб був”, а щоб дійсно на ньому заробляти (не важливо яким саме способом), то вибір доменного імені повинен стати одним із ключових завдань.

Ми підібрали універсальні поради, які підійдуть як для інтернет-магазину, так і для блогу, новинного порталу чи будь-якого іншого ресурсу.

Оберіть доменну зону (серед сотень варіантів)

Спершу варто визначитися з доменною зоною. Їх зараз дуже багато – від національних (.ua, .ru, .us, .co.uk і інші) до тематичних (.club, .company, .gallery, .photo і інші), і з’являються все нові і нові. Досить популярні доменні зони .info, .org, .biz, .net, .tv, які можуть вказувати на тематику і спрямованість ресурсу. Якщо аудиторія, серед якої ви плануєте просувати свій ресурс, знаходиться переважно в Україні, то вам ідеально підійде національний домен .ua (потрібна наявність зареєстрованої торгової марки), чи його альтернатива .com.ua. Також можна вибрати домен із зазначенням вашого міста (.kiev.ua, .kharkiv.ua, .lviv.ua і т.д.), наприклад, якщо вам потрібно зареєструвати ім’я сайту для закладу, який розміщений в даному місті, або просто цільова аудиторія вашого ресурсу – це жителі тільки одного міста.

Якщо ж ваша аудиторія не прив’язана до певної країни або міста, то вам підійдуть “універсальні” домени – наприклад, .com, .info, .net, .org і інші, але звертайте також увагу і на тематику ресурсу. Було б логічно, якщо сайт фотографа буде зареєстрований в зоні .photo, а туристичного агентства – в зоні .travel.

Проявіть фантазію

Наступний етап – вибір конкретного імені вашого сайту. Те, що доменне ім’я має бути унікальним – це факт, який ніякими шляхами не обійдеш. Але крім унікальності, важливо і таке поняття, як запам’ятовуваність назви сайту. Дуже довгі доменні імена, які складно читати і вимовляти, реєструвати не варто. Чим коротше доменне ім’я, тим простіше буде його набрати в пошуковику. Чим воно голосніше, тим простіше буде його запам’ятати. Намагайтеся уникати доменних імен, що складаються більш ніж з трьох слів. Навіть три – це вже забагато. Порівняйте доменне ім’я yourfavouriteshop.com і shop.com. Очевидно, що сприйняти і правильно написати другий домен буде простіше простого, чого не скажеш про перший.
Придумати такий домен нескладно, проблема тільки в тому, що всі короткі і запам’ятовуються назви вже, швидше за все, кимось зайняті. Доведеться або проявляти свої творчі здібності на максимум, або спробувати викупити бажаний вами домен у його поточного власника (хоча цей варіант теж рідко коли закінчується успіхом, тільки якщо домен його власнику вже дійсно не потрібний).
Якщо ви реєструєте домен для сайту своєї компанії, то звісно ж він повинен дублювати назву компанії, інакше у ваших відвідувачів і клієнтів виникне повна плутанина в голові. До речі, якщо ви тільки збираєтесь створювати свою компанію і думаєте над її назвою, то враховуйте відразу і те, чи зможете зареєструвати обрану назву в якості доменного імені.

Типи символів в доменному імені

Вибираючи доменне ім’я, врахуйте також, що воно може містити тільки літери, цифри і дефіс (але дефісом не може розпочинатися чи закінчуватись). Найчастіше в доменах використовуються латинські літери. Кириличні домени теж досить поширені в російськомовному інтернеті, і їхня перевага очевидна – для тих, хто погано володіє англійською мовою, кириличне написання домена було б набагато зручніше.
Однак, серед SEO-фахівців до цих пір виникають суперечки щодо впливу кирилиці в домені на просування сайту. Хтось вважає, що у таких сайтів безумовно виникнуть складності з просуванням, інші ж впевнені, що кириличні домени можуть нарівні конкурувати з латинськими, і взагалі все буде залежати в першу чергу від тематики та інших показників.

Захист від можливих помилок у написанні

Користувачі можуть помилятися при написанні адреси вашого сайту. Особливо, якщо вони вперше почули цю назву від когось або намагаються згадати, як же називається сайт, рекламу якого вони бачили раніше. Часто трапляється плутанина з латинськими буквами “c” і “k”, “a” і “e”, “s” і “z”, так як в деяких словах їх можна прочитати однаково. Вихід з цієї ситуації – реєстрація всіх доменів, які користувачі можуть вводити помилково, бажаючи потрапити саме на ваш сайт, і переадресація з них на ваш “правильний” ресурс. Звичайно, такий варіант не з дешевих, але принаймні, ви будете спокійні з приводу того, що хтось потрапить не на ваш сайт, а на сайт зі схожою назвою.
І остання порада. При реєстрації домену використовуйте тільки свої справжні паспортні дані. Якщо виникне спірна ситуація, і хтось інший раптом заявить свої права на зареєстрований вами домен, то вам буде дуже важко довести свою правоту, якщо ви спочатку використовували некоректні дані.

розробка 01.11.2016